عایق کاری چوب

عایق کاری چوب

یکی از مصالح پر استفاده در صنایع ساختمان چوب میباشد . نیاز به استفاده از عایق مطمئن و با عمر طولانی جهت ایزولاسیون نمای چوبی برای حفظ و نگهداری از چوب لازم الاجرا است . با توجه به استفاده سنتی از مواد پلی استر و روغن های متداول چوب و عدم اخذ نتیجه لازم در طولانی مدت و به مدد پیشرفت تکنولوژی ایزولاسیون میتوان از عایق های مدرن و به روز جهت عایق کاری چوب استفاده نمود.

این نوع عایق ها بر پایه پلیمر های مقاوم در برابر نور خورشید و رطوبت ساخته شده که تا مدت های طولانی از بازسازی و رفرش مجدد عایق چوب جلوگیری به عمل می اورد . با توجه به بافت سلولزی و حساس چوب که دایما در تقابل نور و رطوبت و الودگی های مداوم قرار دارد میتوان از مواد پلیمری جهت خود پاک شوندگی چوب استفاده نمود . عایق کاری چوب با این گونه مواد کاملا اقتصادی بوده و ضریب اصمینان بالایی هنگام استفاده ایجاد مینماید .  نفوذ مواد در بافت سلولزی و ایجاد اسکوپ مولکولی باعث میگردد مواد عایق کاری چوب در اعماق چوب نفوذ نموده و سطح چوب به تنهایی عایق نگردد . این خاصیت نفوذ مواد به بافت داخلی باعث جلوگیری از رشد و زندگی حشرات چوب خوار گشته و بافت چوب همیشه سالم باقی میماند .

از نکات حائز اهمیت در خصوص این مواد اجرای آن روی سطوح مرطوب و استفاده در شرایط جوی نامناسب میباشد . پلیمر های ضد اب کننده حدود 98 درصد از آب را از روی چوب دفع نموده و میتواند به عنوان بهترین عایق چوب به بازار مصرف معرفی گردد . استفاده از پمپ و کمپرسور در هنگام استفاده مجاز بوده و علاوه بر آن میتوان توسط غلطک و برس قلم مو نیز مورد استفاده قرار گیرد .

موارد قابل استفاده از عایق چوب در حوزه صنعت ساختمان

استفاده در نماهای خارجی و شیروانی های ساختمان

استفاده در دکوراسیون داخلی

استفاده در لمه و گریل چوبی دور استخر شنا

استفاده بعنوان لایه محافظ نمای ساختمان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =