ساخت استخر (مقاله دوم)

ساخت استخر (مقاله دوم)

در مقاله قبل ساخت استخر به بیان مواردی مهم پرداختیم در این مقاله به ادامه آن میپردازیم. استفاده از مواد آب بندی بتن هنگام ساخت اسختر به عنوان تکمیل پروژه آب بندی استخر فقط در صورتی نتیجه مثبت خواهد داشت که از واتر اسپاپ ها در آرماتور بندی بتن استفاده میشود و بتن ریزی بدون انقطاع وتاخیر زمانی اجرا شود .بدیهی است بتن ریزی منقطع و ناپیوسته شدیدا تاثیر منفی روی پروژه آب بندی استخر و عایق کاری استخر خواهد داشت.میزان مصرف مواد آب بندی بتن با توجه به دانه بندی بتن و توصیه شرکت سازنده قابل تغییر می باشد. تخطی از میزان مصرف استاندارد توصیه شده شدیدا روی پروژه آب بندی استخر موثر می باشد.مواد آب بندی استخر که در بتن مخلوط می شود.

علاوه بر عایق کاری استخر ضد آب نمودن بتن نقش سازنده ای در حفظ سلامت آرماتور وجلوگیری از اکسیداسیون آرماتور خواهد داشت. مواد آب بندی بتن هنگام بتن ریزی باید به تراک سیکر اضافه شود و پس از طی زمان مشخص شده نسبت به بتن ریزی اقدام گردد.

همراه با مواد آب بندی بتن می توان از سایر افزودنی های بتن تاثیر بسیار زیادی در مقاومت نهایی بتن داشته و سلامت سازه را تضمین می نماید.عایق بندی استخر توسط مواد اب بندی بتن بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد.این نوع از آب بندی استخر بیشتر مورد توجه سازندگان و پیمانکاران ساخت استخر که معمولا توسط بتن ریزی و آرماتور بندی نسبت به ساخت استخر مبادرت می نمایند می باشد.

هنگام ساخت استخر توجه به نیاز از ساخت استخر  و دتایل اجرایی آن روی بدیهی است مواد آب بندی بتن جهت ساخت استخر اصلی ترین ماده آب بندی استخر می باشد که توجه به استفاده صحیح و چگونگی مصرف آن نتایج قابل قبولی را هنگام ساخت استخر مشخص می سازد.قابل ذکر است مواد آب بندی بتن فقط هنگام ساخت استخرهایی استفاده می شود که سازه آن توسط بتن و شبکه آرماتور طراحی شده و به هیچ عنوان استفاده از مواد آب بندی بتن در ساخت استخرهایی که با بلوک و آجر و یا نمک ساخته می شود پیشنهاد نمی گردد.

مواد آب بندی بتن سازگاری مناسب با ملات بتنی داشته وکارایی مناسبی در ملات های سیمانی ندارد.هنگام مصرف مواد آب بندب بتن به کاتالوگ و برگه فنی محصول مراجعه واطلاعات کامل را جهت رسیدن به کیفیت نهایی بررسی نمائید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 4 =