توضیح یک پروژه

توضیح یک پروژه

پروژه رنگ آمیزی استخر توسط رنگ استخری بر پایه اپوکسی های غنی شده

این نوع رنگ استخری مناسب برای استخرهایی می باشد که عملیات سیمانکاری و نرمه کشی و سیم کشی آن انجام شده باشد و به هیچ عنوان دارای فشار منفی نباشد. رنگ استخری اپوکسی در خشک ترین حالت استخر باید اجرا شود تا بهترین نتیجه را از عملیات اجرای رنگ استخری تحصیل نمود.

رنگ استخری اپوکسی بهترین رنگ استخر قابل استفاده در استخرهایی می باشد که چندین نوبت رنگ استخری اجرا شده و نتیجه مناسب اخذ نشده است. عملیات اجرای رنگ استخری اپوکسی بسیار آسان بوده و توسط افراد غیر مجرب نیز قابل استفاده می باشد.

با توجه به دو جزیی بودن رنگ استخری اپوکسی و میزان مشخص مواد قابل اختلاط و با افزودن تینر مخصوص اپوکسی قابل استفاده می باشد. در استخر زیر که حدود 3 سال بدون استفاده بوده است و کف استخر دچار فرسایش و پوسیدگی سیمان گردیده بود ابتدا توسط مواد ترمیم کننده پلیمری عملیات آب بندی کف استخر انجام شده و پس از لکه گیری اقدام به اجرای رنگ استخری اپوکسی گردیده است.

شایان ذکر است با توجه به عدم اجرای عملیات آب بندی استخر هنگام ساخت استخر مقدار زیادی آب از استخر کم گردیده بود که پس از اجرای رنگ استخری عملیات آب بندی استخر نیز کاملا با موفقیت انجام پذیرفت. کل مجموع عملیات آب بندی استخر و اجرای رنگ استخری اپوکسی حدود 2 روز به طول انجامید و پس از یک روز استراحت سازه اقدام به آبگیری گردید.رنگ استخری اپوکسی برای استخرهایی که ارتفاع آب در آنها تا حدود 2/5 متر می باشد مناسب می باشد و برای ارتفاع های بیشتر نیاز به اجرای مواد بیشتر می باشد.

با توجه به فشار مضاعف هیدرولیکی در استخرهایی که ارتفاع آب در آنها بیشتر است امکان تراوایی آب بیشتر بوده که عملا با استفاده از میزان بیشتر رنگ استخری و ایجاد ضخامت بیشتر این مشکل مرتفع خواهد گردید. برای عملیات آب بندی استخر توسط رنگ استخری اپوکسی نیاز به وقت بیشتری در اجرا می باشد. باید توجه داشت آب بندی استخر توسط رنگ استخری اپوکسی تنها در استخرهایی امکان پذیر خواهد بود که سلامت سازه هیدرو لیکی برای کارشناسان محرز شده باشد.

رنگ استخری اپوکسی چسبندگی بسیار قوی به انواع زیرآیندها را دارد و با فشار حدود یا مگاپاسکال به سطوح سیمانی و بتنی می چسبد. عملیات جلبک زدایی توسط واتر جت از روی سطح رنگ استخری اپوکسی بسیار آسان می باشد و در مقابل یون مخرب کلر بسیار مقاوم می باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این شرکت در تماس باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + چهارده =