آب بندی استخر کشاورزی توسط پلیمردو جزئی

آب بندی استخر کشاورزی توسط پلیمردو جزئی

پلیمر دو جزئی یکی از بهترین مواد آب بندی استخر برای انجام عملیات عایق کاری استخر کشاورزی می باشد. عایق بندی استخر کشاورزی با پلیمر دو جزئی علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه می تواند پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان این محصول باشد. آب بندی و عایق پلیمر دو جزئی بسیار آسان بوده و در کوتاهترین زمان می تواند مبنی بر آبگیری مجدد استخر و استفاده در سیستم کشاورزی گردد.

عایق پلیمری دو جزئی انواع فشارات مکانیکی و هیدرولیکی را می تواند تحمل نماید و در سخت ترین شرایط محیطی و آب و هوایی قابل بهره برداری می باشد. با توجه به اینکه در پروسه تولید عایق استخر پلیمری از سیمان های پلیمری استفاده شده است می توان انتظار داشت عمر عایق رطوبتی استخر که بر پایه پلیمر و سیمان ساخته شده است به اندازه عمر سیمان که در ساخت استخر استفاده شده است باشد.

ضخامت مناسب برای عایق کاری استخر کشاورزی حدود 2 میلی متر می باشد که جهت آب بندی استخر کاملا مناسب می باشد. باید توجه کرد استخرهای کشاورزی که با بلوک  سیمان ساخته شده اند در معرض فشارهای مکانیکی و غیر منتظره هیدرو لیکی می باشند که نیاز به انعطاف پذیری عایق پلیمری دو جزئی را بیشتر مشخص می نماید.

این فشار ناشی از عدم زیر ساخت مناسب هنگام ساخت استخر کشاورزی می باشد. اگر از مواد مناسب آب بندی استخر کشاورزی در این گونه سازه ها استفاده نشود بدیهی است فشارات غیر قابل کنترل سازه مبنی به شکستگی عایق پلیمری دو جزئی خواهد شد.خوشبختانه یکی از مزایای آب بندی استخر و عایق کاری با پلیمر دو جزئی این است که به راحتی قابل ترمیم می باشد. قسمتی از عایق که در اثر فشارات ناشی از غیر استاندارد بودن سازه شکسته شده را می توان با مقدار بسیار کمی از همان عایق رطوبتی استخر ترمیم نمود.

اسکوپ مولکولی عایق پلیمری که برای آب بندی استخر کشاورزی استفاده می شود بسیار بالا بوده و در ترمیم نمودن عایق نیز همان  مقاومت اولیه را خواهد داشت.مقاومت چسبندگی عایق پلیمری به زیر آیند حدود 4 مگاپاسکال می باشد که حدود 10 برابر بیشتر از اندازه استاندارد و عایق رطوبتی استخر می باشد.

عایق پلیمری دوجزئی در رنگهای آبی و سفید و طوسی برای آب بندی استخر کشاورزی با عایق پلیمری دوجزئی علاوه بر امکان نگهداری آب در شرایط سخت محیطی می تواند سریعتر روش اجرای مواد عایق کاری استخر دو نوع خود باشد.امروزه به علت بروز مشکلات عدیده عایق کاری استخر توسط ایزوگام و مواد سنتی تعداد زیادی از استخرهای کشاورزی با مشکل آب بندی دست در گریبان هستند که هزینه اجرای مجدد آنها بیش از انتخاب صحیح مواد آب بندی استخر برآورد می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =