آب بندی استخر پرورش ماهی

آب بندی استخر پرورش ماهی

نیاز به محافظت از جانداران آبزی و آب بندی استخر هایی كه ماهی و میگو در آن پرورش داه میشود بسیار حائز اهمیت است .

با توجه به اینكه امكان تخلیه مجدد برای تخلیه این گونه استخر ها وجود ندارد باید در مرحله ساخت استخر نسبت به آب بندی بتن و استفاده از عایق رطوبتی استخر كه بتواند در مقابل فشار های هیدرولیكی و تنش های سازه مقاومت نماید تمهیدات لازم اخذ شود.

توجه به اینكه بعلت بزرگ بودن دیواره هل و سطح استخر تماس زیاد با خاك بیرونی امری ضروری است و ایجاب می كند كه از یك نوع عایق رطوبتی استخر كه مناسب عایق كاری بدنه بیرونی استخر می باشد استفاده نمود تا از ورود آب های فشار منفی به داخل استخر جلوگیری شود .

در صورتی كه از عایق رطوبتی مناسبی استفاده نشود آب های زیر زمینی وارد بدنه سیمانی استخر شده و عایق رطوبتی استخر را از روی دیواره داخلی استخر بلند می كنند و به اصطلاح تبله یا پوسته  پوسته می شود . می توان هنگام بتن ریزی از مواد آب بندی بتن استفاده نمود تا مغز بتن كاملا آب بند و ضد آب شود .

آب بندی بتن می تواند تا حدود زیادی به بحث آب بندی استخر مساعدت نماید . استفاده از انواع روان كننده های بتن و ژل های میكرو سیلیس و پودر و مایع آب بندی بتن اخطلاط در بتن می تواند كل سازه را هنگام ساخت استخر پرورش ماهی ایزوله نماید . ساخت استخر با مواد آب بندی بتن علاوه بر صرفه جویی اقتصادی هنگام ساخت استخر می تواند مقداری زیادی در هزینه های بعدی آب بندی استخر پرورش ماهی صرفه جویی نماید .

باید توجه داشت استفاده از مواد آب بند كننده بتن به میزان لازم و طبق دستور و دیتا شیت آن اجرا شود در غیر این صورت اخطلاط و دانه بندی بتن را بهم ریخته و اب بندی را با مشكل مواجه م سازد .

جهت استفاده از بهترین مواد آب بندی بتن و طرح اخطلاط آن طبق نقشه اجرایی با كارشناسان این شركت در تماس باشید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 14 =